Autorzy, Bestsellery, Książki, Prezenty

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

Niedawno na polskim rynku literackim pojawiła się bardzo ciekawa pozycja – “SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. Jest to książka, która jest częścią rozległego projektu polskiej top modelki i działaczki – Anji Rubik. Cały projekt ma na celu udzielenie młodzieży dostępu do rzetelnej wiedzy na temat seksualności i wszelkich zagadnień z nią związanych.

Jak powstała książka SEXEDPL

Anja Rubik zainteresowała się tematem edukacji seksualnej jakiś czas temu. Zorientowała się w sytuacji, która panuje w polskim szkolnictwie – sytuacja jest dosyć nieciekawa, ponieważ zajęcia z „wychowania do życia w rodzinie” często prowadzone są przez osoby niekompetentne. Edukacja seksualna w szkole jest bagatelizowana. Wiele młodych ludzi zapytanych na instagramie o jakość kształcenia z zakresu edukacji seksualnej, napisało w odpowiedzi szokujące historie.

Jakie informacje zawiera książka SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

Książka SEXEDPL zawiera informacje dotyczące wielu zagadnień z zakresu edukacji seksualnej. O każdym rozdziale książki można byłoby napisać oddzielną książkę. Tematy jednak są opracowane w sposób zwięzły i łatwy do przyswojenia przez czytelnika. Dodatkowym atutem jest szata graficzna, w książce można znaleźć wiele artystycznych zdjęć, jest atrakcyjna wizualnie i może trafić w gusta młodzieży. Jednak nie forma czyni ją wartościową, a treść. Anja Rubik zajęła się przede wszystkim rozmowami z ekspertami w dziedzinie seksualności człowieka, następnie zebrała materiały. W książce Anja zebrała rzetelną wiedzę, popartą naukowymi faktami oraz opatrzyła ją zdjęciami z dedykowanej sesji zdjęciowej. Książka pełni funkcję podręcznika, z powodzeniem mogłaby zostać wykorzystywana podczas zajęć z edukacji seksualnej w szkołach. Prawdą jest fakt, że aktualnie na polskim rynku nie ma podobnego podręcznika. Jest natomiast wiele publikacji, które mogą wyrządzić młodemu człowiekowi krzywdę, ponieważ informacje w nich zawarte są niezgodne z naukowymi faktami. “SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie obala mity, sprawia, że czytelnik może zyskać pewność siebie i przede wszystkim przyswoić dużą dawkę wiedzy, o którą aktualnie trzeba walczyć, szukając jej w internecie.

Dla kogo jest ta książka?

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” jest lekturą w założeniu przeznaczoną głównie do młodzieży. Jest w niej także zawarty specjalny rozdział dla rodziców. Jednak książka jest absolutnie dla każdego, ponieważ dzięki niej można z łatwością uzupełnić swoje braki w wiedzy z zakresu edukacji seksualnej. Ta książka pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie, swoich bliskich i nasze ciało.